Pouzdro na brýle potřebuje každý

Pouzdro na brýle potřebuje skutečně každý nositel brýlí. Jak tedy takové pouzdro vybrat? Představíme Vám tři základní druhy pouzder.

Skořepové pouzdro na brýle

Váháte mezi pevným pouzdrem skořepovým, tradičním pouzdrem koženým a měkkým pouzdrem látkovým? Vězte, že největší ochranu Vám vždy zajistí pouzdro skořepové. Je pevné a zevnitř bývá vyplněno semišem pro tlumení případných nárazů. Navíc při správné volbě velikosti je v něm dostatek místa na uložení hadříku na čištění brýlí z mikrovlákna, což je jediný materiál, kterým byste své brýle měli čistit. Skořepová pouzdra na brýle se vyrábí v mnoha barvách a potažena mohou být látkou či jemnou koženkou. Záleží tedy pouze na Vás, jakou barvu a povrchový materiál zvolíte.

Kožené pouzdro na brýle

Ačkoliv skořepové pouzdro je pro nás z pohledu ochrany brýlí volbou číslo jedna, ani tradiční kožená pouzdra nelze zatracovat. Při jejich nákupu pouze dávejte pozor, aby bylo kožené pouzdro dostatečně silné a případný náraz mohlo tlumit. Kvalitní kožené pouzdro často získáte s nákupem značkových brýlí.

Jednoduché kožené pouzdro je navíc velmi praktické řešení pro lidi, kteří nosí dioptrické brýle a jsou zvyklí je uschovávat v kapse u košile. Častým otíráním skla brýlí o látku košile může dojít k poničení povrchové úpravy skel. Uložením brýlí do jemného koženého pouzdra tomuto zamezí a životnost brýlí se prodlouží.

Látkové pouzdro na brýle neboli sáček na brýle

Samostatnou kapitolou jsou pouzdra látková. Tato pouzdra neochrání Vaše brýle při případném pádu či jiném tlaku, kterému brýle vystavíte, ale zamezí jejich poškrábání. Často jsou ušita z mikrovlákna, a proto jsou vhodná např. pro sportovce do terénu. Brýle látkovým pouzdrem otřete, případně do něj na chvíli (během sportovní pauzy) uložíte. Látková pouzdra se přidávají často také ke slunečním brýlím, kdy slouží opět jako náhražka hadříku z mikrovlánka a během zimy v nich brýle uložíte do šuplíku.